pokerforum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

55 vs agro UTG raise

3 posters

Go down

55 vs agro UTG raise Empty 55 vs agro UTG raise

Témanyitás by LmLn Hétf. Jan. 12, 2015 11:14 am

http://weaktight.com/7296625

UTG emelő: Egy elég agresszív játékos volt, aktívan nyitogatott mindenhonnan. A dinamika szempontjából fontos, hogy postflop is agrózott és ilyen T9o, QTo lappal is láttam 3betet callozni MP3,CO-rol OOP. QTo-nál lyuksorral 1/4 potbetre csak megadott, amiből nekem az jön le, hogy el lehet vele hitetni az A-t, ezért nem check/raiselt. Nem gondolnám, hogy a tényleges UTG range-e 17% lenne (Ha jól emlékszem ez később tágult is.), illetve a kis stackekből egyedül a 9BB-s az, akinek adnia kellett volna a visszatolására a 11-nek még tudott volna dobni, így nem is gondolom, hogy annyira be kellene feszülnie (Én nem tenném.). 76/27/24/17/3,8/25/8 (Hand/VPIP/PFR/EP RFI/3bet/fold23bet/AGG) 4betrol nincs infom.
Az én range-em itt ellene: QQ+, 88-55, AKs, AKo Ebből QQ+,AKs,AKo betenném, a 55-88 pedig dobnám. Azért így játszanék, mert mögöttem a 9 és 11bb-s játékosoknak mindenképp adom. ATs-AQs, ATo-AQo inkább megadnék és postflop játszanék ip ellene, szintén KTs-KQs, KJo-KQo. (Hátulról nyilván emelném ezeket is, hogy szénné fizettessem a kisebb Ax,Kx lapokat, de nem tudom, hogy mennyire lenne képes gyengébb Ax,Kx-kel itt a callra, ha az UTG nyitására emelek rá.) Ezeket nem 3betelném IP. Gyengébb Ax-eket és Kx-eket pedig azért nem emelnék itt meg mert, ha a shortok beteszik, akkor a range-ük ellen a PP-k jobban teljesítenek. Ha itt megadást kapok, akkor jól tudok előadni erős lapot, de ha nagy ellenállásba ütközök, akkor nem fizetem ki az esetleges erős lapját. Azért itt nem gondolom, hogy még ilyen agresszív játékos is szétblöffölné az agyát mondjuk egy A magas boardon A nélkül, ha normálisat hívok bele. Tehát a tervem postflop egy komolyabb cbet, ha nem szettet floppolok (olyan 1/2-nél valamivel nagyobb) és feladni a partit. Szerintetek jó itt ez az elgondolás? Ti milyen range-dzsel és hogyan játszanátok?

LmLn
Admin

Hozzászólások száma : 27
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 04.

Vissza az elejére Go down

55 vs agro UTG raise Empty Re: 55 vs agro UTG raise

Témanyitás by Csuhi Kedd Jan. 13, 2015 5:17 pm

Olyan embert, akinek kicsi a foldto3betje nem raiselek olyan lappal, amivel nem adom meg mondjuk az 4betjet vagy allinját.
55-88cal csak megadok. Settmining, floatolási lehetőség. 38bb-ből van terem potflop lejátszani gyengébb lappal. AQs is kérdéses, hogy megadnám-e a 4bet allinját. 55-tel 11bb squeezre adom az allint, ha agro nem tolja vissza. Ha becalloz, akkor dobok.

RFI ként: olyan lapokkal emelnék, aminek min. saccra 80%val megadnám a 11b allint.
Emelek 55+,AT+A8s+KJ+,QJs+, amiből megadok 55-66, KJo, A8s,A9s kivételével 11 bbnek és KJo, A8s,A9s kivételével 9 bbnek.






Csuhi

Hozzászólások száma : 25
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 28.

Vissza az elejére Go down

55 vs agro UTG raise Empty Re: 55 vs agro UTG raise

Témanyitás by Renzo Kedd Jan. 13, 2015 7:02 pm

"Olyan embert, akinek kicsi a foldto3betje nem raiselek olyan lappal, amivel nem adom meg mondjuk az 4betjet vagy allinját." Ezzel nem értek egyet, mert ha reg az illető és ez a csávó pont az akkor erre rájön egy idő után és kb sose fogja kifizetni a jó lapjaidat mert tudja h azért 3beteltél mert várod a 4betet tehát nem pusholja rád!
Amúgy meg a fold23bet alacsony érték azt is jelentheti h túl sokszor callalja a 3betekek, nem csak azt h sokszor 4betel! Szerintem mindenképpen fontos lenne egy fold2cbet érték is ide! De amíg erről se gyűlt össze sok adat addig én nem az alacsony PP-ket, suited broadwayeket vagy SC-ket 3betelném el hanem ennél jóval gyengébb lapokat amikkelm még adnám a kicsi stackűeknek a pusht tehát ilyen! KJo, A7s-A9s, A7o-A9o, és K9s és a value része az AK QQ+ illetve 99-JJ az kicsit kérdés ő ellene! Ugyanis a 3bet értéke nem valami magas ebből lehet következtetni arra h a 4betje se túl magas illetve abból is h elég lazán callolja rossz lapokkal a 3betet tehát ha 4betel az nagyobb eséllyel lesz monster! Azonban mivel ilyen lazán adja a 3beteket ezért hiba lenne kihagyni a 3betet mert rengeteg value kinyerhetünk már itt is belőle! úgyh így 99-JJ-t a 3bet irányába tolnám el! Mégpedig azért mert az UTG rangen ami ilyen 17-19% is lehet, nem kell feszítenie a két kis stackű miatt mivel 95%ban meg tud majd adni velük és ebből a rangeből elég sokkal callolná a 3betünket is tehát menne a 3bet 99-JJ-val is mégpedig value-ért, de a 4betjét nagy erőnek vélném ezért dobnám! Alacsony PP-kre pedig ismételten leírom h csak callolnám amíg nincs infóm a fold2cbetjéről fold2 turn cbetjéről

Renzo
Admin

Hozzászólások száma : 40
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 04.

Vissza az elejére Go down

55 vs agro UTG raise Empty Re: 55 vs agro UTG raise

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.