pokerforum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

JJ OOP 40 BB deep vs Squeez

3 posters

Go down

JJ OOP 40 BB deep vs Squeez Empty JJ OOP 40 BB deep vs Squeez

Témanyitás by Csuhi Kedd Jan. 06, 2015 1:16 pm

http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/12402818_972761E6AF

Ellenfelem: Stiffler8818 17/17/30h 31-50bb szűrt.
3b 20%(15h), IP 30%(10h)

Hogyan játszanátok másképp?
Kell itt 4betelnem? 5betre dobnom kéne akkor?

Postflop betméret alapján csak C/R játszható?

Csuhi

Hozzászólások száma : 25
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 28.

Vissza az elejére Go down

JJ OOP 40 BB deep vs Squeez Empty Re: JJ OOP 40 BB deep vs Squeez

Témanyitás by LmLn Kedd Jan. 06, 2015 8:31 pm

Kezdem az egyszerűbbel:
Ha itt 4betelsz, akkor szerintem nem dobhatsz 5betre, mert még egy JJ+,AKo,AKs range ellen is megleszel. (36%-ot hozol és 33% kellene 4200-as 4bet esetén.)
A 4bet jó lehet szerintem, ha vannak hozzá megfelelő statisztikáid. Ha nagyon nit vagy, akkor lightan, vagy legalábbis lazábban (99,TT, AQ) nem hiszem, hogy visszatolja. Illetve a dinamika is számít itt nagyon.
Ezek hiányában szerintem rendben van a squeez call. Nem tudom, hogy egy 4bet egyben push mennyire lazítana a call range-én. ??? Vélemény? Lehet, hogy nagyon favágó megoldás, de talán képes lenne lazábban megadni, mint ahogy 5betet tolna vissza.
Én ilyen esetekben szeretem betenni a stackemet check/raissel. Ha csak megadsz, akkor már a stacked 1/3-a bent lesz és nem hiszem, hogy nagyon dobásra számítana. Ezen érződik, hogy be akarja tenni és hát az az igazság, hogy mi is. Ha meg már egy az akarat, akkor miért ne legyen mindenki boldog. Very Happy

LmLn
Admin

Hozzászólások száma : 27
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 04.

Vissza az elejére Go down

JJ OOP 40 BB deep vs Squeez Empty Re: JJ OOP 40 BB deep vs Squeez

Témanyitás by Csuhi Szer. Jan. 07, 2015 9:51 pm

Szerintem 4bet pushra csak JJ+AK-val adna meg. Így viszont szélesen tartom a 3bet ranget, amivel kb minden floppot megCbetelne.
Csak egy A,K magas boardon adtam volna fel a kezem.


Csuhi

Hozzászólások száma : 25
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 28.

Vissza az elejére Go down

JJ OOP 40 BB deep vs Squeez Empty Re: JJ OOP 40 BB deep vs Squeez

Témanyitás by Renzo Pént. Jan. 09, 2015 10:13 am

Én nem gondolom jónak preflop a callt! Ugyanis 5300-as lesz a pot előttünk meg már cak 9000 zseton még 2-es SPR sincs és véleményem szerint 2-es SPR-nél már 2. párral is broke-olni kell 1vs1! Tehát nem vagyunk elég deepek a callhoz! A másik h csak A és K flopon adnád fel mi a helyzet a Q-sokkal? szerintem főleg squeezenél elég sok Qx is lesz nála az összes broadway Q de lehet nála Q9s, talán még Q8s is! De teljesen mind1 mert ilyen széles 3betelőnek nem akarok szabadlapot adni, JJ-val, mert elég sokszor jön fölélap és igazából mondom ilyen alacsony SPR mellett még akkor is be kéne tenni! Ő ellene ez szerintem nagyon sima 4bet/call! A 4bet push is jó csak azzal tényleg az a probléma amit Csuhi is írt h akkor csak a monstereket teszi be! mondjuk szerintem az inkább QQ AK lesz! Illetve persze szélesebben is megadhat ha volt köztetek egy kis dinamika, de akkoris a 4bet/call a plussz EV-sebb mert megadjuk neki a lehetőséget h 5beteljen gyengébb lapokkal is FE-t feltételezvén rajtunk! Nálam ez 4bet/call ellene! Illetve ilyen stackméretek mellett én maximum nagyon feszes játékos ellen callolnék kizárólag setminingra! átlagos játékos ellen tehát ilyen 4-7 3betelő ellen pedig dobnék!

Renzo
Admin

Hozzászólások száma : 40
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 04.

Vissza az elejére Go down

JJ OOP 40 BB deep vs Squeez Empty Re: JJ OOP 40 BB deep vs Squeez

Témanyitás by LmLn Vas. Jan. 11, 2015 12:40 pm

Az a baj, hogy nem tudom, hogy mit játszik statok tekintetében Csuhi. Így csak általánosságban tudok rá valamit írni. Az 2-es SPR észrevétel jogos, de az a 9000 inkább 10 és nekem nagyon varianciadús megoldásnak tűnik 30 hand alapján rámondani, hogy szélesen 3betel a srác. Szerintem, ha ennyire nincs infó róla (itt a 20% 3db 3betet jelent, mind IP, amik simán lehettek akár restealek SB ellen, vagy BB vs CO) szerintem még ilyen SPR-nél is jó lehet a call és inkább beteszem egy kevésbé vészes boardon, vagy dobok valami nagyon vackon, esetleg megadok, ha azt tartom jónak, mint rámondani, hogy itt nagyon széles lesz és betolom. Rendben van amit írtál, de szerintem ilyen kevés infónál rendben lesz a call is és SPR-től függetlenül hozhatunk döntést. Az SPR szabály jó ököl szabály szerintem, de nem gondolom, hogy ezt kéne mindenáron előtérbe helyezni egyéb körülmények figyelembevétele nélkül.
Ha volt dinamika, amit érezhetett Csuhi, hogy nagyon aktív a srác (magyarul a 3db 3bet erősen light érzetet keltett, illetve egyébként is lazának tűnik), akkor szerintem is rossz itt a call.
"A 4bet push is jó csak azzal tényleg az a probléma amit Csuhi is írt h akkor csak a monstereket teszi be! mondjuk szerintem az inkább QQ AK lesz!" Én ilyen helyzetben az AA vagy KK lapomat többnyire 4bet non allinelem, vagy simán callozom (a flat callozo és a squeezelő függvénye), így a pushom az lazább range lesz, így ennek függvényében jó lesz a részéről JJ-val is megadni ellenem, ezért én fordítva is ezt gondolnám az ellenfélről.

LmLn
Admin

Hozzászólások száma : 27
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 04.

Vissza az elejére Go down

JJ OOP 40 BB deep vs Squeez Empty Re: JJ OOP 40 BB deep vs Squeez

Témanyitás by Renzo Hétf. Jan. 12, 2015 6:20 pm

"ha ennyire nincs infó róla, , vagy dobok valami nagyon vackon, esetleg megadok, ha azt tartom jónak"
mondjuk ennek is látom a logikáját és a +EV-jét, mert ugye általában 100%ban fog cbetelni tehát ha jó floppolunk akkor a szar handjeitől nyerünk egy kis értéket ha jó a flop és tudunk visszapusholni amiket lehet bedobott volna preflop a 4betünkre! Illetve az se elhanyagolható szempont ha talál mondjuk valami jót flopon(top pár, drawk) ami a mi lapunknál még mindig gyengébb vajon tud-e pl dobni flopon a ch/r allinükre?! Ezeket ugyanúgy nagyobb %ban dobattuk volna preflop mintsem 5betelné tehát ez alapján is látok rációt a callra! Az viszont tény h én pl annyira nem tudom mit kéne csinálnom ilyen helyzetben oop egy Q24-en postflop mert 2 spr brokeolnom kellene ugye vele h akkor már inkább preflop védem ki azt h ne legyek már nehéz döntésben egy alacsony SPR-es kasszában így én ezért is viszem el inkább preflop agresszió irányába!

"így ennek függvényében jó lesz a részéről JJ-val is megadni ellenem" ezzel viszont egyetértek, erre nem is gondoltam! Sőt szerintem így még talán a TT is beleférhet részéről majd mindjárt megnézem HRC-ben is! Úgyh JJ-val végülis a 4bet push is jó

Renzo
Admin

Hozzászólások száma : 40
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 04.

Vissza az elejére Go down

JJ OOP 40 BB deep vs Squeez Empty Re: JJ OOP 40 BB deep vs Squeez

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.