pokerforum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kézelemző!

+4
LmLn
ManPlant
mohykan1981
Renzo
8 posters

2 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Kézelemző! - Page 2 Empty Re: Kézelemző!

Témanyitás by VTomi24 Pént. Nov. 14, 2014 3:49 pm

LmLn írta:
Spoiler:

Én ezekkel a lapokkal nem nagyon szeretek OOP játszani. Ha suited a lap akkor már szívesebben adok meg. Jelen esetben én check/call-t játszanék. Annyira a káró törn se zavarna, mert ugyan nem egy combos, de mégis használható színhúzó is kialakulna. Valószínűleg minden lapon adnék még törnön is. (Ugye a 7-es, 9-es se lenne katasztrófa, mert még ott is lenne lyuksorunk, ha meg az káró, akkor top pár+lyuksor+színhúzó alakulnak ki, amivel ugyan nem bolondulnék meg, de elég jó a részesedése szerintem.) A legrosszabb egy Q-A-K lap lenne, de ott meg biztos, hogy szinte lő tovább mindennel, szóval már ezért is megér szerintem még egy megadást.
Én szintén nem játszom ezeket oop, ha meg már igen, check call egy utca, aztán turn alapján döntenék.

VTomi24
Admin

Hozzászólások száma : 10
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 04.

Vissza az elejére Go down

Kézelemző! - Page 2 Empty Re: Kézelemző!

Témanyitás by VTomi24 Pént. Nov. 14, 2014 4:12 pm

Renzo írta:
Spoiler:

A flop donkot megértem, de nem értem h a nagyobbat miért érzed feleslegesnek? egyrészt 6-an láttatok flopot tehát nagyon sok húzó van kint, sok top pár 2. pár+draw is lesz ott! Az pedig h 6-an láttatok flopot már nagy eljőjele annak h rengeteg a fish/gyenge játékos az asztalon rájuk meg jellemző h fizetnek tehát mindenképpen adnák a nagyobb betet is! Ha pedig azért érzed feleslegesnek a nagyobb betet, mert már floppra ott van a kész sor egy 78-al arra meg az mondom h az csak 1 kombó ami ver, és még lesz az ellen is 9 outod majd 10 outod, arányában sokkal több lesz kint a top párokból és drawkból, úgyh én mindenképp arra törekednék h 1-2 utcán de a riverre már mindenképp bekerüljön minden! Én alapból 1250-1390 bet/broke-al kezdtem volna, így turnre kb 4400 lett volna a pot előtted meg 5200 zseton maradt volna! Itt még két opció van ch/r push vagy tovább hívsz! Ha fish, amit írtál is akkor én itt 0 infóval a postflop tendenciáiról tovább hívnám 1950-et betelnék ezzel elérem azt h river bekerüljön minden így 8300-as pot lesz riveren amire marad 3250 zsetonod, amit már lazán befog callolni a fish!
Így elnézve a lapját meg tényleg nála ez egy dobhatatlan hand volt, tehát szerintem túl sok zsetont hagytál ott ebben a partyban!


Spoiler:

Szerintem jó volt ez így nagyon std-nak gondolom még így ICM hatással is! de majd le hrc-zem!
Első hand: Szerintem jó volt ez így kivéve a stackméretezést: Floppon jó a fél pot, de ugyanúgy félpot mehetne turnön és ahogy Renzo is írta bekerülhetne az egész, sok zseton maradt így benne+bent maradt egy játékos is, aki nem short lett csak "lefelezte" magát.

Második: Hrc nélkül nálam is push, csak belenéztél a range tetejébe:(

VTomi24
Admin

Hozzászólások száma : 10
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 04.

Vissza az elejére Go down

Kézelemző! - Page 2 Empty Re: Kézelemző!

Témanyitás by ManPlant Szomb. Nov. 15, 2014 10:45 pm

IPoker, $4.55 Buy-in (150/300 blinds, 50 ante) No Limit Hold'em Tournament, 9 Players
Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: 6,772 (22.6 bb)
Hero (BB): 13,808 (46 bb)
UTG+1: 3,649 (12.2 bb)
UTG+2: 11,419 (38.1 bb)
MP1: 14,606 (48.7 bb)
MP2: 10,523 (35.1 bb)
MP3: 13,738 (45.8 bb)
CO: 9,005 (30 bb)
BTN: 19,577 (65.3 bb)

Preflop: Hero is BB with KKézelemző! - Page 2 Heart4 KKézelemző! - Page 2 Diamond4
2 folds, MP1 raises to 700, 5 folds, Hero raises to 1,645, MP1 calls 945

Flop: (3,890) QKézelemző! - Page 2 Spade4 7Kézelemző! - Page 2 Diamond4 4Kézelemző! - Page 2 Club4 (2 players)
Hero bets 1,445, MP1 calls 1,445

Turn: (6,780) 6Kézelemző! - Page 2 Spade4 (2 players)
Hero bets 2,758, MP1 calls 2,758

River: (12,296) 5Kézelemző! - Page 2 Spade4 (2 players)
Hero bets 7,910 and is all-in, MP1 calls 7,910

Results:
Spoiler:

Törnig jónak tartom. River kérdéses. Kissé tilten voltam riveren és a flöst észre sem vettem, úgy gondoltam, ha QX eddig jött, akkor már riveren is megad, sora vagy sete meg ritkán lesz. Emellett a HUD-om rosszul frissült így reg statjai voltak, de aztán menéztem és ismeretlen.
Mit csinálnátok reg és mit ismeretlen ellen?

ManPlant
Admin

Hozzászólások száma : 63
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 04.

Vissza az elejére Go down

Kézelemző! - Page 2 Empty Re: Kézelemző!

Témanyitás by ManPlant Szomb. Nov. 15, 2014 10:48 pm

IPoker, $1.82 Buy-in (125/250 blinds, 25 ante) No Limit Hold'em Tournament, 9 Players
Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: 9,645 (38.6 bb)
BB: 6,065 (24.3 bb)
UTG+1: 6,792 (27.2 bb)
UTG+2: 19,425 (77.7 bb)
Hero (MP1): 5,380 (21.5 bb)
MP2: 3,039 (12.2 bb)
MP3: 16,320 (65.3 bb)
CO: 7,665 (30.7 bb)
BTN: 7,109 (28.4 bb)

Preflop: Hero is MP1 with AKézelemző! - Page 2 Club4 JKézelemző! - Page 2 Heart4
2 folds, Hero raises to 500, MP2 calls 500, MP3 folds, CO calls 500, 3 folds

Flop: (2,100) 9Kézelemző! - Page 2 Diamond4 8Kézelemző! - Page 2 Spade4 9Kézelemző! - Page 2 Spade4 (3 players)
Hero checks, MP2 bets 2,514 and is all-in, 2 folds

Results:
Spoiler:

Villain 20/7 0 3bet 69 hand postflop agro
9X-eket soha nem fog így játszani, így elég gyenge range lesz, ami ellen utólag kielemezve pluszos a call. Ti hogy látjátok?

ManPlant
Admin

Hozzászólások száma : 63
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 04.

Vissza az elejére Go down

Kézelemző! - Page 2 Empty Re: Kézelemző!

Témanyitás by Renzo Vas. Nov. 16, 2014 12:34 am

Spoiler:
Előszöris én például nagyobbat 3betelnék mert oop leszek floptól, cbet méret itt okés elég száraz a board ezért semmi értelme nagyobbnak ha csak nem egy calling station fish villain! Turn cbet az okés a mérete lehetne nagyobb 3500-900 körül csak amiatt h a végén kicsivel nagyobb pot legyen és még nehezebben tudjon dobni villain, itt kb ezek még megadnak: Qx-ek 78s, 76s, 65s, szettek, és minden flushhúzó, river számomra is kérdéses, mert csak a Qx-eket verjük, és nem csak a flush ért oda hanem minden két pár, és a 78s is! nem ch/foldolnék semmiképpen sem, de h mi a jobb ilyen spr mellett betenni vagy ch/callozni? Nem tudom én valószínűleg betenném! szerintem egy regnek azért nagyobb hitelt adok h itt nem egy AQ-ja lesz hanem valami erősebb! Ismeretlen ellen biztos h betolnám! Reg ellen pedig ch/f, ch/c nehéz kérdés!
Mindenesetre amint látom űberfish a csóka! te jó ég ez aztán mutatás!


AJ-t pedig calloltam volna így 1 SPR ezen a boardon! Szerintem kb ilyen flushdraw, straight draw-k főleg gutshutok, 8x-ek és 66+ PP-k közül szinte bármi lehet nála még az AA KK is el tudom képzelni egy ilyen fishnél h nem tolja vissza preflop 12BB.  35% kell nekünk és ezellen van 40%unk úgyh call!

Renzo
Admin

Hozzászólások száma : 40
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 04.

Vissza az elejére Go down

Kézelemző! - Page 2 Empty Re: Kézelemző!

Témanyitás by nandi92 Kedd Nov. 18, 2014 7:04 pm

PokerStars - $8+$0.80|150/300 Ante 25 NL - Holdem - 9 players
Hand converted by PokerTracker 4

MP: 12,258 (VPIP: 24.10, PFR: 18.79, 3Bet Preflop: 15.07, Hands: 167)
MP+1: 6,963 (VPIP: 17.27, PFR: 9.63, 3Bet Preflop: 7.55, Hands: 282)
MP+2: 4,670 (VPIP: 16.67, PFR: 15.63, 3Bet Preflop: 6.98, Hands: 134)
CO: 9,715 (VPIP: 15.70, PFR: 14.04, 3Bet Preflop: 8.00, Hands: 173)
BTN: 5,245 (VPIP: 11.76, PFR: 9.90, 3Bet Preflop: 5.26, Hands: 104)
SB: 14,150 (VPIP: 9.09, PFR: 9.09, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 11)
BB: 13,281 (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: -, Hands: 1)
UTG: 11,849 (VPIP: 22.92, PFR: 18.75, 3Bet Preflop: 8.33, Hands: 48)
Hero (UTG+1): 12,131

9 players post ante of 25, SB posts SB 150, BB posts BB 300

Pre Flop: (pot: 675) Hero has  Q:heart: K:spade:

UTG raises to 600, Hero calls 600, fold, fold, fold, fold, fold, fold, fold

Flop: (1,875, 2 players)  K:club: 8:spade: A:diamond:
UTG checks, Hero checks

Turn: (1,875, 2 players)  A:spade:
UTG bets 1,280, Hero calls 1,280

River: (4,435, 2 players)  9:heart:
UTG bets 2,880, Hero calls 2,880

Ellenfélről nem sok handem volt 23/20 játszott 6os 3bettel 56 hand alatt. Ezen kívül annyit tudok róla, hogy nagyon jó reg. Floppon szerintem közel minden Ax Cbetel esetleg valami gyenge Ax-el tudom el képzelni h passzol. Floppon nem beteltem inkább így esélyt adva neki, hogy blöfföljön vagy találjon valami párt amivel fizet legalább 1 utcát.
A turn az szerintem nemigazán segíti se őt se engem az ő szemszögéből mert top párokkal elég valószínű, hogy betelek és nála is már az erős Ax kivettea  rangeből. Esetleg a 8 szettet tudom elképzelni h slowolja ami erős kéz lehet nála. De szerinte az esetek többségében vagy Kx vagy közepes párok lesznek nála amit ezen a turnon már erősebbnek értékel illetve blöffök. A riveren pedig vbetelhet Kx vagy QQ-JJ-TT szerű handeket. Milyen rangre tennétek amit játszhatott így? Illetve hogy játszottátok volna meg a handet?

nandi92

Hozzászólások száma : 3
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 07.

Vissza az elejére Go down

Kézelemző! - Page 2 Empty Re: Kézelemző!

Témanyitás by Renzo Szer. Nov. 19, 2014 8:07 am

nandi92 írta:
[b]UTG: 11,849
(VPIP: 22.92, PFR: 18.75, 3Bet Preflop: 8.33, Hands: 48)


Ellenfélről nem sok handem volt 23/20 játszott 6os 3bettel 56 hand alatt. A riveren pedig vbetelhet Kx vagy QQ-JJ-TT szerű handeket. Milyen rangre tennétek amit játszhatott így? Illetve hogy játszottátok volna meg a handet?

Most akkor nem értem melyik a valós stat? egyébként mind1 is a hand szempontjából! Ami fontosabb lenne itt az egy RFI érték EP-ből, bár kevés a hand, így PFR-ből ítélve széles skálával fog indulni ezért én value-ért 3bet/foldolnám preflop, amiket ilyen 89s-QJs, QTs, K9s-KJs-el biztos még callol ezek ellen meg már értéket nyerünk preflop! Egy részét pedig a nyitórangeből bedobál ami szintén nem rossz nekünk!
Ha nagyon nem dobálni 3betre vagy 4betelni is szeret, akkor meg inkább csak flatelném pre így benttartva a gyengébb handjeit!
Mivel F23betről sincs sok infónk ennyi hand alatt ezért egy ilyen PFR ellen szerintem mindkét megoldás jó a 3bet is és a flat is!
Flopon egyetértek veled nem sok értelme van emelni maximum Kx-ek adják, de azokban nem lesz 3 utca érték 2 utca értéket meg még később ugyanúgy kinyerhetünk belőlük, továbbá ha mögécheckelünk akkor az airjeit és a PP-it amivel 3 párja van könnyen lőheti turnön, amit viszont itt flopon nagy valószínűséggel bedobna, húzókat vagy szettek meg nem lesznek nála, azokkal inkább cbetelne, tehát a ch behind tökéletes! Itt én leginkább minden PP-re (kivétel szettek maximum AA még lehet) Kx-ekre és gyengébb suited Ax-ekre tenném!
Ezen a Turnön kicsit furán nagy a cbetje olyan hiteltelen, fish ellen gondolkodás nélkül callolnám viszont a reg miért akar hiteltelennek tűnni? Ugye ő azt is nézi h te flopon mögécheckeltél tehát nagobb részt Showdown képes handed van (Kx-ek gyengébb Ax) vagy ritkábban egy gutshotod lesz suited handel, amivel szabad lapot választottad, ő tudja ezt, épp ezért semmi értelme ezen a turnön itt ekkorát emelni a blöffjeivel 3. párjaival (PP-k)! a cbetje miatt felmerül bennem h AA szettje vagy AK volt nála flopon és nem látott sok értéket a cbetben ezen a boardon, nagyon ritkán tenném KQo-ra, bár szerintem azzal se jó ez a cbet és ha regből indulok akkor feltételezem h többnyire jól játszik! Tehát AA, AK-ra, illetve a gyenge suited Axekre tenném csak és kizárólag, ugyanis az megindokolja a flop ch, ezen a turnön nagy cbetet mégpedig azért mert hiteltelen, ezért könnyebben kap callt az SD képes lapjaidtól ha pedig Gutshotot checkoltál mögé akkor meg tök mind1 mekkorát emel, bedobnád, ezért inkább a magas emelés mellett döntenék én is ,sőt még magasabbat is emelnék a helyében, remélve h te SD képes handet (Kx-eke gyengébb Axeket) tartasz a kezedben! Ugyanakkor nem hiszem h a helyedben tudnék dobni mivel hiába reg attól még játszhat egyes helyzetekben rosszul! Kicsit szájbarágós lett ez az egész tudom Very Happy

De a válaszom az h ugyanígy játszottam volna mint te és 70%ban AA AK-ra gyenge suited Ax-ekre teszem, de azért mert még nincs sok hand róla se közös histroynk ezért 30%ban megadnám az esélyét annak h gyengébb kezek lesznek nála amikkel rosszul játszott! Két utcát megadni meg amúgy se vészes egy 2. párra callolni főleg egy pározódott boardon! Kiváncsi vagyok mi volt nála!

Renzo
Admin

Hozzászólások száma : 40
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 04.

Vissza az elejére Go down

Kézelemző! - Page 2 Empty Re: Kézelemző!

Témanyitás by nandi92 Szer. Nov. 19, 2014 11:41 am

Renzo írta:
nandi92 írta:
UTG: 11,849 (VPIP: 22.92, PFR: 18.75, 3Bet Preflop: 8.33, Hands: 48)


Ellenfélről nem sok handem volt 23/20 játszott 6os 3bettel 56 hand alatt. A riveren pedig vbetelhet Kx vagy QQ-JJ-TT szerű handeket. Milyen rangre tennétek amit játszhatott így? Illetve hogy játszottátok volna meg a handet?


Most akkor nem értem melyik a valós stat?

Mert itt azokat a statokat mutatja amit akutálisan a hand pillanatában láttam róla nem tudtam, hogy ki fogja e tenni vagy sem és mikor már ezt írtam akkor már 56 handem volt róla

nandi92

Hozzászólások száma : 3
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 07.

Vissza az elejére Go down

Kézelemző! - Page 2 Empty Re: Kézelemző!

Témanyitás by Randalph Hétf. Nov. 24, 2014 6:13 pm

Hát a KQ-t már senki sem 3beteli mostanság? Smile Éppen most olvasgattam kicsit az mtt-s kézelemzőt, és ott is azt írta az edző (AceSteph) hogy teljesen jó KQ-val a call. Változik a világ... Smile
Amúgy itt mi lenne a range amit blöffbe fordítanál? QJo-KJo, A9o-AQo, 55-99?
Flopon egyetértek veletek, nem sok érték van a betben. Törnön már vagy behozhatatlanul hátul vagyunk, vagy nagyon elöl.
Ám nekem támadt egy gondolatom, nevessetek ki ha nagyon hülyeség. Egy 35%bet flopon? Persze nem jó nyilván, mert mi van ha megrézeli igaz?
Csak azért gondoltam erre, mert ha valamire, akkor erre biztosan nem számítana. És ki lehetne vele zökkenteni a gondolataiból.
Én még odáig is elmennék, hogy ha megrézeli, és nem túl nagy mérettel, akkor egy 4bettel ha nincs ásza, nyerők lehetünk.
Viszont ha van, akkor persze nyilván sokba kerülhet a dolog.
Felejtsétek el, nyilván nincs elég információnk egy ilyen move meglépéséhez, és talán nem is vagyunk elég deepen hozzá.

Randalph

Hozzászólások száma : 4
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 12.

Vissza az elejére Go down

Kézelemző! - Page 2 Empty Re: Kézelemző!

Témanyitás by Renzo Kedd Nov. 25, 2014 7:12 pm

Randalph írta:Hát a KQ-t már senki sem 3beteli mostanság? Smile Éppen most olvasgattam kicsit az mtt-s kézelemzőt, és ott is azt írta az edző (AceSteph) hogy teljesen jó KQ-val a call. Változik a világ... Smile

Ez nem ilyen egyszerű elmondom mi az én meglátásom KQo-t és AJo-t ismeretlen ellen biztos h 100%ban 3betelni fogok az openraiselőnek a poziciójától függ h ezt blöffnek vagy value 3betnek értékelem részemről! Ha viszont van infóm már akkor minden szóba jöhet! Ha szélesen nyit villain akkor egyértelműen két opcióm van call és a value 3bet az h melyiket lépem meg a fold23bet, 4bet és fold2cbet határozza meg!
Pl 1. Eset: ha valaki szélesen nyit és 70% fölött van a fold23betje akkor biztos h nem akarom egy value handel dobatni a gyengébb lapjait tehát nem csak a KQo-t fogom flatelni hanem AK-t, 99-AA-t is és inkább sokkal gyengébb suited lapokat illetve Ax, Kx QTo QJo lapokat fordítok ellene blöffbe amikkel többnyire amúgy se játszottam volna ja még az alacsony párokat is ezek ellen inkább 3betelem mert hiába leszünk ip nehezen játszhatóak is és sokkal többször hozom már el egy 3betel flop előtt tehát nincs szükségem a setminingolásra!
2. eset: Ha viszont azt látom h ugyanúgy szélesen nyit de csak 0-50%-ban dob 3betre  a fold2cbetje meg normális vagy alapból is egy regről van szó, akkor 3betelni fogom valueból mert ő adja gyengébb lapokkal is!
3. eset: Ha viszont ugyanúgy 0-50%ban dob 3betre, de van egy 10-25% 4bet értéke akkor jobb lesz a call vagy készülj fel arra h lehet 5betre kell berendezkedned az se feltétlenül rossz például ha van már dinamika közöttünk akkor elég valószínű h light 4betet várok tőle amire tudok 5betpusholni, de szerintem mindenképp tisztább játék és varianciacsökkentőbb ha ekkor is kihagyjuk a 3betet és csak flatelünk!
4. eset: Ha pedig egy agromajomfishről van szó aki szélesen nyit de 0-28% a fold2cbetje, akkor is inkább flatelek mert minek növeljem fölöslegesen a kasszát ha flop után csak akkor tudom folytatni ha betaláltam mert ha nem találok be akkor nem épp egy 0-28%-os fold2cbet ellen akarok ellőni még egy cbetet is ami ráadásul 3bet pot tehát még többet veszítek az ilyen esetekben!
5. eset: ez inkább egy kérdés részemről: Mit gondolsz Randalp ki ellen lesz jó 3bet anytwo-val?
De a lényeg h ez nem arról szól h változik a világ vagy sem hanem exploitáljuk az ellenfelet alkalmazkodunk a tendenciáihoz! Nagyon régen póker karrierem kezdeti 2 évében nekem pl csak is a 3bet létezett AJ KQoval ma már ezt hibásnak gondolom! Ellenben a haveromat most tanítom az alapokra és azt mondtam neki h csak 3beteljen velük sose flateljen azért mert alacsonyabb limiteken az ebből származó pici hibákat még úgy is kompenjálják úgyh jobbnak tartom ha hozzászokik előbb egy alapjátékhoz amivel az alacsonylimitek verhetőek! Aztán majd ha már megvannak az alapok és a BRM miatt feljebb is tud lépni akkor már előre mondtam neki h ott már azért alkalmazkodni is kell.....
Randalph írta:Amúgy itt mi lenne a range amit blöffbe fordítanál? QJo-KJo, A9o-AQo, 55-99
Erre valamelyest már iránymutatót is adtam, de egyébként ehhez azonban szükségünk lenne egy fold23bet statra is h konkretizálhassunk, fold2cbetre már nem annyira, mert az látható h regről van szó tehát ő nem fish módjára callolgat majd postflop mivel 23/19-es az arc, ezért így fold23bet stat nélkül a közepesen jó lapjaimmal KQo AJo ATo KJo 66-88ig biztos h callolnám, ettől jobbakat 3betelném , blöffből pedig szintén 3betelném a 22-55, QJo QTo, KTo, A7o-A9o, Q9s J9s, J8s T8s.... egész olyan 86s-ig bezárólag lemernék menni.

Randalph írta:
Egy 35%bet flopon? Persze nem jó nyilván, mert mi van ha megrézeli igaz?
Csak azért gondoltam erre, mert ha valamire, akkor erre biztosan nem számítana. És ki lehetne vele zökkenteni a gondolataiból.
Én még odáig is elmennék, hogy ha megrézeli, és nem túl nagy mérettel, akkor egy 4bettel ha nincs ásza, nyerők lehetünk.
Viszont ha van, akkor persze nyilván sokba kerülhet a dolog.
Felejtsétek el, nyilván nincs elég információnk egy ilyen move meglépéséhez, és talán nem is vagyunk elég deepen hozzá.
Azt írod h kizökkentené a gondolataiból, az a probléma ha visszaraisel akkor ő zökkent ki minket és tényleg nem fogod tudni eldönteni, h most ezt azért lépi, mert elől van/érzi magát, vagy azért mert indukáltuk rá! Ha pedig azért csináljuk h callt kapjunk a gyengébb lapoktól(általában 3. párok), akkor meg alacsonybb sokkal jobb lesz mondjuk 25% cbet körül, de ezzel se fogunk szerintem annyit hozni annál az esetnél, amikor flopon mögé checkelünk és  hagyjuk h turnön a 3. párjait és az airjeit betelje 35-50%-al! Tehát a 35%nak nem nagyon látom értelmét, szerintem nem eléggé kicsi ez még, ahhoz h callt kapjunk 3.pároktól, ahhoz már igen h fölöslegesen indukáljunk.... a 25%nak annyi értelmét látom h callt is kaphatunk plusz kisebb a kockázat/nyereség arány, ha indukálásba torkollik a dolog és megraisel, de mondom szerintem még így is kevesebbet hozunk mint a turn 35-50%betjénél! Úgyh a check behind +EV-sebb!

Egyébként meg lehet olyan szitu amikor ez nem olyan rossz például readünk van h egy alacsony betet nagyon nagy %-ban megtámad az airekkel,akkor jó lehet ez és végig blöffcatchelni. Vagy másik eset ha olyan readünk van h, amikor nem cbetelt, akkor turnön is 0%ban betelt bele tehát nem nagyon szeret blöffölni akkor talán jobb a 25% bet, hátha erre még a 3párokkal vagy egy gutshottal folytatja, de ez se biztos lehet h ekkor is inkább adnék neki két szabad lapot hátha talál valamit és a riveren lőnék bele 40%-ot így már ő is kevésbé gondolja ha nálam van A vagy K tehát nagyobb betet is ad majd riveren egy 3. párra!

Renzo
Admin

Hozzászólások száma : 40
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 04.

Vissza az elejére Go down

Kézelemző! - Page 2 Empty Re: Kézelemző!

Témanyitás by ManPlant Kedd Nov. 25, 2014 11:51 pm

IPoker, $4.55 Buy-in (15/30 blinds) No Limit Hold'em Tournament, 4 Players
Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: 1,860 (62 bb)
Hero (BB): 1,900 (63.3 bb)
CO: 2,070 (69 bb)
BTN: 2,000 (66.7 bb)

Preflop: Hero is BB with KKézelemző! - Page 2 Heart4 AKézelemző! - Page 2 Diamond4
CO raises to 90, 2 folds, Hero raises to 240, CO calls 150

Flop: (495) 2Kézelemző! - Page 2 Diamond4 JKézelemző! - Page 2 Heart4 9Kézelemző! - Page 2 Diamond4 (2 players)
Hero checks, CO checks

Turn: (495) AKézelemző! - Page 2 Club4 (2 players)
Hero bets 248, CO raises to 1,239, Hero raises to 1,660 and is all-in, CO calls 421

River: (3,815) KKézelemző! - Page 2 Spade4 (2 players, 1 is all-in)

Results:
Spoiler:

5 Euros 6-Max verseny, gyenge mezőnnyel, villain ismeretlen volt. Arra gondoltam, hogy a gyenge mezőny miatt simán lehet nála gyengébb A akár, így nem tustam dobni.
Mit gondoltok a handről?

ManPlant
Admin

Hozzászólások száma : 63
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 04.

Vissza az elejére Go down

Kézelemző! - Page 2 Empty Re: Kézelemző!

Témanyitás by ManPlant Szer. Nov. 26, 2014 12:08 am

IPoker, $9.10 Buy-in (100/200 blinds) No Limit Hold'em Tournament, 5 Players
Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

MP2: 1,565 (7.8 bb)
CO: 2,370 (11.9 bb)
SB: 5,358 (26.8 bb)
BB: 6,832 (34.2 bb)
Hero (MP1): 5,896 (29.5 bb)

Preflop: Hero is MP1 with AKézelemző! - Page 2 Heart4 JKézelemző! - Page 2 Club4
Hero raises to 400, 2 folds, SB raises to 1,000, BB folds, Hero raises to 5,896 and is all-in, SB calls 4,358 and is all-in

Flop: (10,916) 8Kézelemző! - Page 2 Diamond4 4Kézelemző! - Page 2 Heart4 5Kézelemző! - Page 2 Spade4 (2 players, 2 are all-in)
Turn: (10,916) KKézelemző! - Page 2 Spade4 (2 players, 2 are all-in)
River: (10,916) 6Kézelemző! - Page 2 Spade4 (2 players, 2 are all-in)

Results:
Spoiler:


Aktív voltam az asztalnál 60-as steal-el, 26-os PFR mondjuk shorthanded nem hinném, hogy soknak számít. 40 hand alapján
Villain 40 hand alapján regnek tűnik. 18/16 a hand előtt 14-es volt a 3bete, de ez 12 lehetőségből két alkalmat jelent és ezzel 23-as 3bete lett de az még mindig csak 3/13.
Így preante mivel toltátok volna rá?

ManPlant
Admin

Hozzászólások száma : 63
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 04.

Vissza az elejére Go down

Kézelemző! - Page 2 Empty Re: Kézelemző!

Témanyitás by ManPlant Szer. Nov. 26, 2014 2:55 am

IPoker, $1.82 Buy-in (200/400 blinds, 50 ante) No Limit Hold'em Tournament, 8 Players
Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: 6,253 (15.6 bb)
BB: 9,831 (24.6 bb)
UTG+2: 28,651 (71.6 bb)
Hero (MP1): 13,065 (32.7 bb)
MP2: 9,472 (23.7 bb)
MP3: 18,601 (46.5 bb)
CO: 23,759 (59.4 bb)
BTN: 10,586 (26.5 bb)

Preflop: Hero is MP1 with 8Kézelemző! - Page 2 Club4 8Kézelemző! - Page 2 Spade4
UTG+2 folds, Hero raises to 800, MP2 folds, MP3 calls 800, 4 folds

Flop: (2,600) 5Kézelemző! - Page 2 Heart4 6Kézelemző! - Page 2 Spade4 AKézelemző! - Page 2 Club4 (2 players)
Hero bets 1,300, MP3 calls 1,300

Turn: (5,200) 9Kézelemző! - Page 2 Heart4 (2 players)
Hero checks, MP3 bets 2,600, Hero calls 2,600

River: (10,400) 4Kézelemző! - Page 2 Club4 (2 players)
Hero checks, MP3 bets 13,851 and is all-in, Hero folds

Results:
Spoiler:

Ekkor még alig volt pár handem villainről, de arra emlékszem, hogy kis mintán de nagyon kevésszer dobott flopon és az agresszivitása 1 alatt volt.

ManPlant
Admin

Hozzászólások száma : 63
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 04.

Vissza az elejére Go down

Kézelemző! - Page 2 Empty Re: Kézelemző!

Témanyitás by Renzo Szer. Nov. 26, 2014 9:17 am

Spoiler:
Nekem ilyen deepen jobban tetszene 3x-3,5x 3bet mert oop leszel postflop. A többit ugyanígy játszottam volna.

Spoiler:
Én pl reg ellen 6 handed aszalon általában ezt mindig visszatolom eddig nem küönítettem el e tekintetben ante és preante szakaszt sem, pedig lehet el kéne! ezt le hrc-zem pill. na ha ilyen 18% körül 3betel ellenünk (ami ante szakaszban bőven elképzelhető) akkor hatalmas +3,3 EV-t hoz a 4bet pushunk és ebben nincs még az anteből megszerezhető zsetontöblet benne!!! Attól függetlenül h mi itt preante vagyok akkor se hiszem h nagyon sokat kell feszítenünk a reg 3bet skáláján mivel ha látja h mi is regek vagyunk akkor reg vs reg szituban én azt vettem észre h ugyanúgy agresszióznak! Ha 12%os 3betre befeszítem (aminél én lejjebb nem mennék)akkor még mindig +1,32 EV-t hoz a pushunk. Ahhoz h BE legyen a pushunk (amiért ugye 30BB-t nem éri meg kockára tenni) ezt a 3bet ranget kell neki adnunk:[img]Kézelemző! - Page 2 Erk1sz[/img] ez 10,5%-os 3bet range!
és elég már egy + 3bet hand tőle pl A9o ahhoz h pluszba forduljunk a 4bet-el tehát én azt mondom ha úgy gondolod h ellened meglesz a 11% 3betje akkor pusholj ha nem akkor fold! Mindenesetre ahogy látom táncolni a határon így preante maximum 30BB stackig lehet, ha már 30BB+unk van inkább a fold lesz jobb!

Renzo
Admin

Hozzászólások száma : 40
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 04.

Vissza az elejére Go down

Kézelemző! - Page 2 Empty Re: Kézelemző!

Témanyitás by Renzo Szer. Nov. 26, 2014 9:36 am

Spoiler:

Hát jó kérdés nem gondolom h csak ezt a river betet csak egy szimpla top párral megcsinálná! A9-en kívűl 9x-ei nem lesznek (bár nekem az A9 turn bet méret se fér össze a river overbetjével) mert azokat inkább ő is mögécheckelné illetve nem fordítaná blöffbe riveren. Úgyh maradtak a két párok szettek és a 78s. Igazából a turn betméret és river overbet miatt blöffre gondolnék, de az a problémám h nem nagyon tudok olyan handet adni a kezébe amivel flopon még callolt és utána blöffbe fordít esetleg alacsony PP-k? vagy egy KQs? kevés ilyen hand van és nem lesz túl gyakori h így fodítja blöffbe ez nekem inkább tűnik úgy h volt neki egy szettje, két párja flopon, ip-ből nem emel vissza, mert majdnem úgyis bekerül ha végigbeteled! Turnön mivel úgy tűnik feladtad ezért belebetel 50%-ot hátha mégis van nálad valami amivel adod! Riveren meg úgy döntött h ha A-od van akkor egy overbetben van a legtöbb érék azáltal h blöffnek nézed!
A másik eset még ha a két párja riverre lett egy A4s formájában akkor bőven megőrülhet a 4-es láttán! Mivel nem volt egy húzónehéz board ezért itt én nem tudnék blöffcatchelni mert sokkal kevesebb hand van amivel flopon callol majd blöffbe fordít, mint amennyi value hand van nála és ugyanezt csinálja! Úgyh ugyanígy játszottam volna mint te!

Renzo
Admin

Hozzászólások száma : 40
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 04.

Vissza az elejére Go down

Kézelemző! - Page 2 Empty Re: Kézelemző!

Témanyitás by Randalph Szer. Nov. 26, 2014 12:17 pm

Spoiler:

Teljesen igazad van renzo, valószínűleg azért lehet így, mert én még azt az általános dolgot tanultam, hogy ami off azt fordítsuk blöffbe. Én még nem játszom magasabb limiteken, ahol az ilyen balanszálásokra szükség volna.
De remélem ez is elkövetkezik majd egyszer. Very Happy

Randalph

Hozzászólások száma : 4
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 12.

Vissza az elejére Go down

Kézelemző! - Page 2 Empty Re: Kézelemző!

Témanyitás by ManPlant Csüt. Nov. 27, 2014 10:06 pm

Poker Stars, $5 Buy-in (600/1,200 blinds, 150 ante) No Limit Hold'em Tournament, 9 Players
Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: 15,390 (12.8 bb)
BB: 36,583 (30.5 bb)
UTG+1: 11,733 (9.8 bb)
UTG+2: 83,898 (69.9 bb)
Hero (MP1): 27,839 (23.2 bb)
MP2: 40,652 (33.9 bb)
MP3: 42,751 (35.6 bb)
CO: 20,736 (17.3 bb)
BTN: 37,953 (31.6 bb)

Preflop: Hero is MP1 with JKézelemző! - Page 2 Diamond4 JKézelemző! - Page 2 Heart4
2 folds, Hero raises to 2,400, 5 folds, BB calls 1,200

Flop: (6,750) QKézelemző! - Page 2 Heart4 QKézelemző! - Page 2 Diamond4 5Kézelemző! - Page 2 Diamond4 (2 players)
BB bets 3,600, Hero calls 3,600

Turn: (13,950) 6Kézelemző! - Page 2 Spade4 (2 players)
BB bets 3,797, Hero calls 3,797

River: (21,544) KKézelemző! - Page 2 Diamond4 (2 players)
BB checks, Hero checks

Results:
Spoiler:

pre standard, flop QX nem lesz nála, blöffök 5X, fd
törnön a megadás vagy az AI jobb?
Villain ismeretlen Big 5 a verseny.

ManPlant
Admin

Hozzászólások száma : 63
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 04.

Vissza az elejére Go down

Kézelemző! - Page 2 Empty Re: Kézelemző!

Témanyitás by ManPlant Csüt. Nov. 27, 2014 11:02 pm

Party, $4.55 Buy-in (750/1,500 blinds, 150 ante) No Limit Hold'em Tournament, 6 Players
Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: 24,382 (16.3 bb)
BB: 14,014 (9.3 bb)
Hero (UTG): 45,810 (30.5 bb)
MP: 98,712 (65.8 bb)
CO: 70,873 (47.2 bb)
BTN: 61,173 (40.8 bb)

Preflop: Hero is UTG with AKézelemző! - Page 2 Spade4 9Kézelemző! - Page 2 Diamond4
Hero raises to 3,000, MP calls 3,000, 4 folds

Flop: (9,150) 5Kézelemző! - Page 2 Heart4 9Kézelemző! - Page 2 Heart4 6Kézelemző! - Page 2 Heart4 (2 players)
Hero bets 4,575, MP raises to 95,562 and is all-in, Hero calls 38,085 and is all-in

Turn: (94,470) KKézelemző! - Page 2 Club4 (2 players, 2 are all-in)
River: (94,470) 2Kézelemző! - Page 2 Heart4 (2 players, 2 are all-in)

Results:
Spoiler:

46/24  7,9 3bet
50%-ban dobott flopon a cbetre 25%-ban nyert terítést 4 alkalomból, 22 alkalomból csak 23%-ban ment el terítésig
agr 2,6

Flop Cbetemnél arra gondoltam, h kicsit kisebb is elég lenne, alapvetően nem akanék itt tönkremenni, de ezt az egybe pusht nem gondoltam annyra erősnek. Úgy gondoltam, a flop flöst nem játszaná így, ellenben sok 9X 6X A5 K5, ha az egyik színben van.
Ti mit gondoltok itt egy ilyen kissé maniac arc rangeről? Mit csináltatok volna?
Máskor legtöbbször kisebbeket cbeteltem.
18-an voltunk már csak, ha dobok is marad kb átlag stackem


A hozzászólást ManPlant összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Nov. 27, 2014 11:15 pm-kor.

ManPlant
Admin

Hozzászólások száma : 63
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 04.

Vissza az elejére Go down

Kézelemző! - Page 2 Empty Re: Kézelemző!

Témanyitás by ManPlant Csüt. Nov. 27, 2014 11:14 pm

Party, $4.55 Buy-in (250/500 blinds, 50 ante) No Limit Hold'em Tournament, 5 Players
Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: 8,210 (16.4 bb)
BB: 7,970 (15.9 bb)
Hero (MP): 27,816 (55.6 bb)
CO: 206 (0.4 bb)
BTN: 12,559 (25.1 bb)

Preflop: Hero is MP with AKézelemző! - Page 2 Spade4 JKézelemző! - Page 2 Club4
Hero raises to 1,000, CO folds, BTN calls 1,000, SB folds, BB raises to 7,920 and is all-in, Hero raises to 27,766 and is all-in, BTN folds

Flop: (17,340) 5Kézelemző! - Page 2 Heart4 9Kézelemző! - Page 2 Heart4 QKézelemző! - Page 2 Heart4 (2 players, 2 are all-in)
Turn: (17,340) 9Kézelemző! - Page 2 Spade4 (2 players, 2 are all-in)
River: (17,340) 9Kézelemző! - Page 2 Club4 (2 players, 2 are all-in)

Results:
Spoiler:

67-en voltunk ha jól emlékszem és 62 vagy 63 fő volt az ITM
Ezek tudatéban milyen rangeval adjátok ezt itt meg?
BTN 25/18 9,8 126 hand
BB 30/17 11,4 117 hand

Akkor ott a nagy 3bete miatt úgy gondoltam még így ITM közeledtével is plusos lesz, utólag számolgatva viszont ITM közeledtével ez BE körül mozog, vagy kicsit plusz vagy kicsit minusz, így jobbnak tűnik a dobás, a fishnek lehet olyan fontos az ITM, h nem is vékony minusz lesz. Mit gondoltok?

ManPlant
Admin

Hozzászólások száma : 63
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 04.

Vissza az elejére Go down

Kézelemző! - Page 2 Empty Re: Kézelemző!

Témanyitás by ManPlant Szomb. Nov. 29, 2014 11:35 pm

IPoker, $0.91 Buy-in (400/800 blinds, 100 ante) No Limit Hold'em Tournament, 9 Players
Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: 4,041 (5.1 bb)
BB: 29,732 (37.2 bb)
UTG+1: 36,734 (45.9 bb)
UTG+2: 4,018 (5 bb)
MP1: 8,181 (10.2 bb)
Hero (MP2): 25,110 (31.4 bb)
MP3: 13,508 (16.9 bb)
CO: 54,462 (68.1 bb)
BTN: 22,445 (28.1 bb)

Preflop: Hero is MP2 with 5Kézelemző! - Page 2 Diamond4 AKézelemző! - Page 2 Diamond4
3 folds, Hero raises to 1,600, 2 folds, BTN calls 1,600, SB raises to 3,941 and is all-in, BB folds, Hero calls 2,341, BTN calls 2,341

Flop: (13,523) 8Kézelemző! - Page 2 Heart4 9Kézelemző! - Page 2 Diamond4 8Kézelemző! - Page 2 Diamond4 (3 players, 1 is all-in)
Hero bets 4,000, BTN calls 4,000

Turn: (21,523) 5Kézelemző! - Page 2 Spade4 (3 players, 1 is all-in)
Hero checks, BTN bets 6,400, Hero calls 6,400

River: (34,323) TKézelemző! - Page 2 Spade4 (3 players, 1 is all-in)
Hero checks, BTN bets 8,004 and is all-in, Hero calls 8,004

Results:
Spoiler:

Villain kb ismeretlen, 7 hand 25/19
Egyik utcán sem vagyok teljesen biztos benne, h így a legjobb. River pedig nem tetszik, de nem tudtam dobni ilyen nagy potban. bíztam abban, hogy néha bustted draw de nem sok ilyen lesz nála, mert 10Js is lejavult, QJs is

ManPlant
Admin

Hozzászólások száma : 63
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 04.

Vissza az elejére Go down

Kézelemző! - Page 2 Empty Re: Kézelemző!

Témanyitás by ManPlant Vas. Nov. 30, 2014 1:13 am

IPoker, $1.82 Buy-in (1,200/2,400 blinds, 240 ante) No Limit Hold'em Tournament, 5 Players
Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: 144,445 (60.2 bb)
BB: 42,363 (17.7 bb)
MP: 62,672 (26.1 bb)
Hero (CO): 24,925 (10.4 bb)
BTN: 39,650 (16.5 bb)

Preflop: Hero is CO with 7Kézelemző! - Page 2 Club4 AKézelemző! - Page 2 Diamond4
MP calls 2,400, Hero raises to 24,685 and is all-in, 3 folds, MP calls 22,285

Flop: (54,170) 5Kézelemző! - Page 2 Club4 9Kézelemző! - Page 2 Spade4 TKézelemző! - Page 2 Spade4 (2 players, 1 is all-in)
Turn: (54,170) 2Kézelemző! - Page 2 Diamond4 (2 players, 1 is all-in)
River: (54,170) 7Kézelemző! - Page 2 Diamond4 (2 players, 1 is all-in)

Results:
Spoiler:

10 főnél 2Euro+R versenyen itt mivel tolnátok be ha 9. helyen álltok kb?
Villain 14/0 32hand
Ez valószínű nem lesz jó, mert ahhoz feszes az arc, h ezt is betoljam.

ManPlant
Admin

Hozzászólások száma : 63
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 04.

Vissza az elejére Go down

Kézelemző! - Page 2 Empty Re: Kézelemző!

Témanyitás by ManPlant Vas. Nov. 30, 2014 1:32 am

IPoker, $9.10 Buy-in (400/800 blinds, 75 ante) No Limit Hold'em Tournament, 8 Players
Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: 34,984 (43.7 bb)
BB: 17,850 (22.3 bb)
UTG+2: 24,495 (30.6 bb)
MP1: 6,850 (8.6 bb)
MP2: 11,885 (14.9 bb)
MP3: 23,519 (29.4 bb)
Hero (CO): 15,105 (18.9 bb)
BTN: 21,718 (27.1 bb)

Preflop: Hero is CO with TKézelemző! - Page 2 Heart4 8Kézelemző! - Page 2 Heart4
4 folds, Hero raises to 1,600, BTN folds, SB calls 1,200, BB calls 800

Flop: (5,400) AKézelemző! - Page 2 Club4 2Kézelemző! - Page 2 Spade4 9Kézelemző! - Page 2 Club4 (3 players)
SB checks, BB checks, Hero bets 2,400, SB calls 2,400, BB calls 2,400

Turn: (12,600) 3Kézelemző! - Page 2 Diamond4 (3 players)
SB checks, BB checks, Hero checks

River: (12,600) 8Kézelemző! - Page 2 Spade4 (3 players)
SB checks, BB bets 5,040, 2 folds

Results:
Spoiler:


22/8 37 hand BB egyszer adott meg cbetet egyből
20/14 86 hand SB 50% foldtocbet (nem 3betelt egyik sem még)
Riveren 22% kell a callra. Lesz itt nála elégszer busted draw, h megadhassunk úgy, h még SB is ott van?

ManPlant
Admin

Hozzászólások száma : 63
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 04.

Vissza az elejére Go down

Kézelemző! - Page 2 Empty Re: Kézelemző!

Témanyitás by Renzo Vas. Nov. 30, 2014 10:25 am

Spoiler:

Qx nem lesz nála? mivel donkbetből ítélve fish ezért én egyáltalán nem lennék benne olyan biztos persze én is 80%ban nem adok majd neki Q-t turn AI-nek semmi értelme dobatod a blöffjeit ez így teljesen jó játék volt!
Spoiler:

Szerintem a fold a jobb nincs elég infód és két ember ellen vagy! 3. párral én a helyedben ilyen helyzetben sose gondolkoznék MTT-ken, mert MTT-n nem lesz elég mintád az ellenfelekről h az ilyen blöffcactheket ki hozd plusszosra! Ha csak egy ellenfél látott volna flopot akkor már kérdéses lehetne így szerintem sose foglalkozz vele!

Ez a két hand volt a legyegyszerűbb a többire holnap válaszolok!

Renzo
Admin

Hozzászólások száma : 40
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 04.

Vissza az elejére Go down

Kézelemző! - Page 2 Empty Re: Kézelemző!

Témanyitás by mohykan1981 Hétf. Dec. 01, 2014 9:11 pm

ManPlant írta:IPoker, $1.82 Buy-in (1,200/2,400 blinds, 240 ante) No Limit Hold'em Tournament, 5 Players
Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: 144,445 (60.2 bb)
BB: 42,363 (17.7 bb)
MP: 62,672 (26.1 bb)
Hero (CO): 24,925 (10.4 bb)
BTN: 39,650 (16.5 bb)

Preflop: Hero is CO with 7Kézelemző! - Page 2 Club4 AKézelemző! - Page 2 Diamond4
MP calls 2,400, Hero raises to 24,685 and is all-in, 3 folds, MP calls 22,285

Flop: (54,170) 5Kézelemző! - Page 2 Club4 9Kézelemző! - Page 2 Spade4 TKézelemző! - Page 2 Spade4 (2 players, 1 is all-in)
Turn: (54,170) 2Kézelemző! - Page 2 Diamond4 (2 players, 1 is all-in)
River: (54,170) 7Kézelemző! - Page 2 Diamond4 (2 players, 1 is all-in)

Results:
Spoiler:

10 főnél 2Euro+R versenyen itt mivel tolnátok be ha 9. helyen álltok kb?
Villain 14/0 32hand
Ez valószínű nem lesz jó, mert ahhoz feszes az arc, h ezt is betoljam.
Igaz kicsi mintad van az emberröl, de feszessege miatt a 10BB-t parokkal, vagy J10s, Q10s, K10s, Axs, A10o amivel visszatolnam, de lehet, hogy a "matek" mast mond...??? Ezt lehet erdemes lenne atbeszelni, mert en is belefutok ilyen hand-ekbe es nem biztos, hogy tudom a helyes megjatszast.

mohykan1981
Admin

Hozzászólások száma : 10
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 04.
Age : 43

https://mohykancorporation.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Kézelemző! - Page 2 Empty Re: Kézelemző!

Témanyitás by LmLn Kedd Dec. 02, 2014 3:31 pm

A7o CO PUSH:
Chip EV-ben kb. az lesz, mint amit Mohykan írt: 18,3% 22+,A4s+,A9+,KJo+, Q9s+,J9s+,T9s
viszont ezek közül sok csak halványan plusszos ezért erre módosítanám: 15,1% 33+, A5s,A7s+, A9o+, KQo+, QTs+,JTs+, KTs+
VISZONT Very Happy mivel itt FT bubble van, ezért ennél szolidabban kellene tolni, még shortként is: 12,5% 44+,A8s+,ATo+,KQo.KTs+ (ez csak egy hozzávetőleges, de mindenképp pluszos range, mivel nem tudom 10 főre beállítani a kifizetést)
Villainnek egyébként egy elég tágas 33,3%-os range-et adtam limpre (benne minden monsterrel) és 16,6%-os call range-dzset.

Th8h river call:

Elkezdtem gondolkozni a handen, de sok okosságra nem jutottam vele, aztán olvastam Renzo hozzászólását és ő igazából megfogalmazta a problémát. 1. Szinte semmi infó nincs az ellenfelekről. 2. Ezzel a harmadik párral ritkán leszel jó 2 ember ellen. Nekem egyébként ez value line-nak tűnik, én itt szívfájdalom nélkül dobom a 8-ast.

A5s CO:

Elég vacak helyzet ez. A BU call mindenképpen kellemetlen preflop, viszont így szinte biztos, hogy nincs erősebb lap nála. (Az esetek nagyobbik részében legalábbis, alkalmanként azért elő fog fordulni.) A flop teljesen std. , nekem a betsize is tetszik. A turnön viszont nem erőlködnek, az kb. soha nem lesz blöff, méghozzá nagyon szembetűnő dolog miatt: Nézd meg, hogy mennyit hív a potba, mennyi lesz középen és mennyi előtte. Igazából ő szépen kialakítja a push helyzetet, illetve behúz a kasszába. Jobb játékostól esetleg el lehetne képzelni a blöfföt, de annyira csúcs lapunk sincs, hogy ragaszkodjunk a kasszához.

AJo CO PUSH-CALL:

Szerintem itt a short BB nem nagyon lesz light bubble előtt. A stackje sem indokolja, hogy siessen, így én mindenképp erősebb handre tenném. (12,5% 22+,A9s+, ATo+, KJs+, KQo és ez már egy laza range a részemről.) Ez ellen 8,9%-ot (44+,ATs+,AJo+, KQs) ad meg  a HRC, amivel overbet allin mehetünk (BU-nak kivettem a monstereket a kezéből, szerintem azzal visszaemelne.) Én egyébként itt kb. 66+, AQo+,AJs+ tenném be a zsetonomat (Azért ilyen feszesen, mert: 1. Bubble-ben szerintem feszesen tolja vissza a short. 2. BU-nál alkalmanként lesznek top handek is. 3. Bár nagy a stackünk, de annyira azért nem, hogy ha itt bukjuk a zsetonokat, akkor az ne "fájjon". Én ezt a "fájdalomküszöböt" kb. a stack 5-szörösében határozom meg.)

A9o flopp flush:

Itt a megadáshoz, ha jól számoltam 42,39%-ra van szükséged. Ez ellen a range ellen (99+,66-55,8d8h,8h8s,8h8c,87s,65s,AhQh,KhQh,AhJh,KhJh,QhJh,AhTh,KhTh,QhTh,JhTh,Ah9h,Ah8h,Kh8h,Qh8h,Jh8h,Th8h,Ah7h,Ah6h,Ah5h,Ah4h,5h4h,Ah3h,4h3h,Ah2h,A9o,AdQh,AhQd,AhQs,AhQc,AsQh,AcQh,AdJh,AhJd,AhJs,AhJc,AsJh,AcJh,AdTh,AhTd,AhTs,AhTc,AsTh,AcTh,Ad8h,Ah8d,Ah8s,Ah8c,As8h,Ac8h,Ad7h,Ah7d,Ah7s,Ah7c,As7h,Ac7h,Ah6d,Ah6s,Ah6c,Ah5d,Ah5s,Ah5c,Ah4d,Ah4s,Ah4c,Ah3d,Ah3s,Ah3c,Ah2d,Ah2s,Ah2c,KhQd,KhQs,KhQc,KhJd,KhJs,KhJc,QhJd,QhJs,QhJc) 31,47%-ot hozol. Itt nagyon sokat kéne kozmetikázni ahhoz, hogy meglegyen a hiányzó 11%. Ezek a megmozdulások általában lapot takarnak a tapasztalatom szerint.

LmLn
Admin

Hozzászólások száma : 27
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 04.

Vissza az elejére Go down

Kézelemző! - Page 2 Empty Re: Kézelemző!

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.