pokerforum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AKo river blöff

Go down

AKo river blöff Empty AKo river blöff

Témanyitás by LmLn Hétf. Jan. 19, 2015 10:46 am

http://weaktight.com/7315908

Sziasztok!

Ez egy Ipoker verseny ITM előtt. Ellenfél: 61/23/5/0/100/4,7/50/46/83 (Hand/VPIP/PFR/3bet/3betfold (3-ból 3)/AGG/Cbet (2-ből 1)/WTSD/W$SD). Más infóm nem volt róla.
A kérdésem, hogy Ti milyen range-et adnátok villainnek?
Hogyan játszottátok volna a handet?
Köszönöm a válaszokat!

Az én gondolatmenetem: A preflop 3x-ről nem tudtam, hogy mennyire std emelése, a PFR-je még valószínűleg nem állt be, de vélhetően ő több handdel is limpel, amivel emelnie kellene, szóval itt feszesebb lesz az emelőrange-e mondjuk a saját range-emhez viszonyítva, és mert láttam, hogy mennyit dob 3betre ezért gondoltam, hogy inkább csak megadok IP, hogy ne szorítsam flip közeli (vagy rosszabb: pl. szerintem, ha itt 4betel, akkor már nem is lesz 50%-om) helyzetre a döntésemet. Itt mindenképp adom a cbetet, igazából minta híján nem tudok mire rájátszani, ezért egy ilyen hiteltelen boardon ezt gondoltam jónak.
A turn checken el kezdtem gondolkodni, hogy miből állhat a range-e:
1. PP-k (second vagy 3. pár): TT, 88-55 (Ennél nem gondolom, hogy lentebb megy, még lehet így is alámentem kicsit.) - Ezekből még egy utcát (szinte) minddel megad.
2. PP-k (overpár vagy szett): JJ+, 99 - Ezekkel szerintem inkább hívott volna tovább, mert még a gyenge játékosok is szokták érzékelni a dupla szín veszélyét, de azért 30%-ban check-raisre tettem ezekkel.
3. Színhúzók: Infó híján 50% beletettem ezt is a kezébe, hiszen nem tudhatom, hogy itt ilyen lapokkal turnön check, check-raise, vagy check-call a terve. A check-call az 50% 25%-ára tettem, vagyis a teljes esemény 12,5%-ára.
4. Overcardok: Ezeket 70-80%-ban szerintem, így játszaná meg, szóval elég esélyesnek tűntek.
5. 2x,3x,9x lapok: Az első kettőből max. A2 és A3-at tudtam elképzelni, a 9x-ekből több is lehet a kezében. A line alapján, amit a turn checkig játszott ezek tűntek az egyik legvalószínűbbnek.
Összefoglalva: Polarizált range-re tettem a turn check után, amiben vagy overpár/szett szerű erős lapja, vagy gyakran gyenge második és rosszabb párok/ overek, vagy kisebb esetben színhúzók lesznek (néha sorhúzók).
Ezek alapján hívtam. Std. float move.
A turn check-call után:
Elég kis valószínűségét láttam az overpár+szett lehetőségének, illetve ahogy írtam a színhúzót sem gondolnám, hogy mindig így játsza, sőt a fent említett megjátszások közül szerintem ezt választaná legritkábban. Így főként J-nál gyengébb párra tettem leginkább, mellette persze kb. 10-15% mind a overpár+-ok és a színhúzók.
A river checkkel a körflush esélye még inkább csökkent, mert ez már nagyon slow megjátszás lett volna szerintem. Az overpár+-okkal megilyedhetett ezért checkelhet, illet nyilván a besült drawk-kal, gyenge párokkal. Így adta magát a push.

LmLn
Admin

Hozzászólások száma : 27
Csatlakozás ideje : 2014. Nov. 04.

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.